Կորոնավիրուսային հիվանդության 813 նոր դեպք է հաստատվել, մահացել է 26 քաղաքացի
Առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ նոյեմբերի 24-ի ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 813 նոր դեպք, ընդհանուր՝ 127522 դեպք, որոնցից 98944-ն` առողջացած, 2002-ը` մահվան ելքով:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 26069 պացիենտ, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 813 նոր դեպք: Ունենք 3845 առողջացած և 26 մահվան դեպք:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 4 դեպք, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 507 է։

Подтвердилось 813 новых случаев COVID-19. Умерли 26 человек
По состоянию на 11:00 24 ноября подтвердилось 813 новых случаев COVID-19. Общее число заболевших составляет 127522. Выздоровели 98944, умерли – 2002 человека. Об этом сообщает Министерство здравоохранения.
На данный момент фактическое лечение от коронавирусного заболевания получают 26069 пациентов. За минувшие сутки выздоровели 3845, умерли – 26 человек.
Накануне скончались еще 4 человека с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 507.