Պուտինը խոսել է արցախյան հակամարտության երկարաժամկետ կարգավորման նախադրյալների մասին
Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հայտարարել է, որ այժմ նախադրյալներ են ստեղծվում Լեռնային Ղարաբաղում իրավիճակի երկարաժամկետ կարգավորման համար՝ հաշվի առնելով պաշտոնական Երևանի և Բաքվի շահերը։
«Իր աշխատանքն է սկսում նաև հումանիտար արձագանքման ռուսական կենտրոնը, որը կզբաղվի տուժած շրջանների բնակիչներին օգնություն ցուցաբերելով, ենթակառուցվածքները վերականգնելով և բնականոն խաղաղ կյանքի համար պայմաններ ձևավորելով։
Հույս ունենք, որ նաև մասնագիտացված միջազգային կազմակերպությունները ծանրակշիռ մասնակցություն կունենան այդ ջանքերում՝ ելնելով այն բանից, որ այդ ամենը նախադրյալներ կստեղծի այս երկարատև հակամարտության երկարաժամկետ կարգավորման համար՝ հիմնված արդարության սկզբունքի և հայ ու ադրբեջանցի ժողովուրդների շահերի վրա»,- ասել է ՌԴ նախագահը օտարերկրյա դեսպանների հավատարմագրերի հանձնման արարողության ժամանակ։

Putin Says Karabakh Issue Will Be Resolved on a Just Basis for Yerevan and Baku Alike
Russian President Vladimir Putin today stated that the preconditions are now being created for resolving the Karabakh situation “taking into account the interests of both Yerevan and Baku”.
The RIA Novosti news agency reports that Putin made the remarks at a Moscow ceremony where he handed diplomatic credentials to foreign ambassadors.
“The Russian Humanitarian Response Center for Humanitarian is also starting to work, which will provide assistance to residents of the affected areas, restore infrastructure, and create conditions for a normal peaceful life. We count on the significant participation of specialized international organizations in these efforts. full-scale settlement of the long-standing conflict on a just basis and in the interests of the Azerbaijani and Armenian peoples,” Putin is quoted as saying.