Հաստատվել է կորոնավիրուսի 1248 նոր դեպք, մահացել է 31 մարդ
Նոյեմբերի 28-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 133594 դեպք, որոնցից 106479-ն` առողջացած, 2121-ը` մահվան ելքով: Այս մասին տեղեկացնում է առողջապահության նախարարությունը։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 24459 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 505965 թեստավորում:
Այսպիսով` երեկ կատարվել է 3358 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1248 նոր դեպք: Ունենք 1330 առողջացած և 31 մահվան դեպք:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 8 դեպք, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 535 է:

Подтвердились 1248 новых случаев COVID-19. Умер 31 человек
По состоянию на 11:00 28-го ноября общее число заболевших COVID-19 достигло 133594. Выздоровели 106479, умер - 2121 человек. Об этом сообщает Министерство здравоохранения.
На данный момент фактическое лечение получают 24459 пациентов. Всего проведено 505965 тестирований, только за минувшие сутки – 3358. Положительный ответ на COVID-19 был получен в 1248 случаях. Выздоровели 1330 человек. Число случаев с летальным исходом – 31.
Накануне скончались еще 8 человек с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой причины. Общее число таких случаев – 535.