Հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 843 նոր դեպք․ մահացել է 29 քաղաքացի
Առողջապահության նախարարությունը հայտնում է, որ դեկտեմբերի 1-ի՝ ժամը 11:00-ի դրությամբ, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 843 նոր դեպք՝ իրականացված 2490 թեստավորումից։ Գրանցվել է մահվան 29 դեպք, առողջացել է 1923 քաղաքացի։
Մինչ օրս հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 135967 դեպք, որոնցից 110365-ն` առողջացած, 2193-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 22850 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 512617 թեստավորում:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 17 դեպք, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 559 է:

Подтвердились 843 новых случая коронавирусного заболевания
По состоянию на 11:00 1-го декабря из проведенных за минувшие сутки 2490 тестирований подтвердилось 843 новых случая коронавирусного заболевания. Об этом сообщает Министерство здравоохранения. Умерли 29 человек, выздоровели 1923 человека. На данный момент фактическое лечение от коронавирусного заболевания получают 22850 пациентов.
Общее число заболевших COVID-19 составляет 135967, число умерших – 22850. Всего проведено 512617 тестирований.
Накануне скончались 17 человек с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 559.