Ցուցարարները փակեցին Մաշտոցի պողոտան. պահանջը վարչապետի հրաժարականն է
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը պահանջող մի խումբ քաղաքացիներ փակեցին Երևանի Մաշտոցի պողոտան՝ Թումանյան փողոցի հետ հատվող հատվածում։
Ցուցարարներից մի քանիսը կանգնեցրին պողոտայով անցնող տրոլեյբուսը և բարձրացան նրա վրա, որտեղից բարձրախոսով կոչեր հնչեցրին, ինչպես նաև վանկարկում էին «Նիկո՛լ, դավաճա՛ն»։
Տարածքում մեծ թվով ոստիկաններ էին հավաքվել, որոնք էլ ուժ կիրառելով՝ փորձեցին բացել փողոցները և վերականգնել երթևեկությունը։
Ցուցարարներից մի քանիսը բերման ենթարկվեցին։ Տրոլեյբուսի վրա բարձրացած քաղաքացիները իջեցվեցին։
Ոստիկաններին սկզբում հաջողվեց բացել փողոցը, սակայն քիչ անց քաղաքացիները նորից փակեցին այն։ Այս պահին Մաշտոց-Թումանյան խաչմերուկում երթևեկությունը արդեն վերականգնված է, քանի որ համառ ջանքերից հետո ոստիկանները ի վերջո կարողացան հեռացնել ցուցարարներին:

Манифестанты перекрыли проспект Маштоца: они требуют отставки премьер-министра
Группа граждан, требующих отставки премьер-министр Никола Пашиняна, перекрыла перекресток проспекта Маштоца и улицы Туманяна.
Несколько демонстрантов остановили проезжавший по проспекту троллейбус, забрались на его крышу, откуда начали выкрикивать в громкоговоритель призывы и скандировать “Никол – предатель!”.
На территории находится большое число полицейских, которые, применив силу, попытались разблокировать улицы и восстановить транспортное движение.
Несколько участников акции подвергнуты приводу. Забравшиеся на троллейбус граждане спущены вниз.
Полиции сперва удалось разблокировать улицу, однако через некоторое время манифестанты вновь перекрыли движение.
В настоящее время транспорт на перекрестке Маштоца-Туманяна функционирует нормально, так как после упорных усилий полицейским удалось вывести манифестантов с места проведения акции.