Ֆրանսիայի Ազգային ժողովն ընդունել է բանաձև, որտեղ ընդգծվում է Լեռնային Ղարաբաղի ճանաչման հրատապ անհրաժեշտությունը
Ֆրանսիայի Ազգային ժողովն 188 կողմ և 3 դեմ ձայնով ընդունել է բանաձև, որտեղ ընդգծվում է Լեռնային Ղարաբաղի ճանաչման հրատապ անհրաժեշտությունը։ Այս մասին տեղեկացնում է Ֆրանսիայում ՀՀ դեսպանության ֆեյսբուք էջը։
«Ֆրանսիայի Ազգային ժողովն այսօր՝ Արցախի Հանրապետության ճանաչման վերաբերյալ Ֆրանսիայի Սենատի ընդունած պատմական որոշումից մեկ շաբաթ անց, 188 կողմ և 3 դեմ ձայնով ընդունել է բանաձև, որտեղ ընդգծվում է Լեռնային Ղարաբաղի ճանաչման հրատապ անհրաժեշտությունը։
Բանաձևում նաև արձանագրվում են Ադրբեջանի կողմից ռազմական ճանապարհով խաղաղության գործընթացը ձախողելու և Լեռնային Ղարաբաղում Թուրքիայի աջակցությամբ ահաբեկչական խմբավորումների վարձկանների տեղակայման փաստերը»,- նշված է դեսպանության տարածած հաղորդագրության մեջ։

Национальное Собрание Франции приняло резолюцию, в которой подчеркивается необходимость признания Нагорного Карабаха
Национальное Собрание Франции 188 голосами “за” и тремя “против” приняло резолюцию, в которой подчеркивается необходимость признания Нагорного Карабаха. Об этом сообщается на фейсбуковской странице посольства Армении во Франции.
“Национальное Собрание Франции сегодня, спустя неделю после принятия Сенатом Франции исторического решения о признании Республики Арцах, приняло резолюцию, в которой подчеркивается необходимость признания Нагорного Карабаха. За проголосовали 188 депутатов, против – три.
В резолюции отмечается, что переговорный процесс по Карабаху был сорван военными действиями со стороны Азербайджана, а в зоне конфликта при активной поддержке Турции были размещены террористические группировки”,- говорится в сообщении посольства.