Քաղաքացիական անհնազանդությունների հետևանքով մետրոն փակ է
Արդեն մեկ ժամ է Երևանի մետրոպոլիտենը դադարեցրել է աշխատանքը: Պատճառը ժամը 12:00-ից սկսված քաղաքացիական անհնազանդության ակցիաներն են: Այս մասին «Հետքին» հայտնեց Երևանի մետրոպոլիտենի մամուլի խոսնակ Տաթև Խաչատրյանը:
«Մի խումբ քաղաքացիներ Գործարանային կայարաններում իրականացրել են անհնազանդության ակցիա՝ խափանելով մետրոպոլիտենի գործունեությունը: Նրանք կանգնել են գնացքի դռների արանքում և չեն թողել գնացքը շարունակի երթևեկը: Թեև բոլորը տարհանվել են, բայց մետրոպոլիտենը փակ է»,- ասաց Խաչատրյանը:
Տաթև Խաչատրյանի փոխանցմամբ՝ մետրոպոլիտենի որևէ կայարան այժմ չի աշխատում, քանի որ դռների դիմաց կան քաղաքացիներ, որոնք սպասում են մետրոն բացվի, որպեսզի վերսկսեն իրենց անհնազանդության ակցիաները:

Ереванский метрополитен приостановил работу из-за акций гражданского неповиновения
Час назад приостановил работу ереванский метрополитен. Причина в начавшихся сегодня с 12:00 акций гражданского неповиновения. Об этом Hetq.am сообщила пресс-секретарь столичного метрополитена Татевик Хачатрян.
“Группа граждан осуществила на станции Горцаранаин акцию неповиновения, нарушив тем самым деятельность метро. Люди встали в проемах дверей вагонов, в результате чего движение поездов было заблокировано. И хотя все они были выведены из здания метрополитена, станции в настоящее время не работают”,- сказала Т.Хачатрян.
По словам пресс-секретаря, метрополитен приостановил работу, так как стоящие перед входом в станции граждане ждут их открытия, чтобы возобновить свои акции неповиновения.