Խորհրդարանն ընդունեց 2021-ի բյուջեի նախագիծը. կողմ քվեարկեց միայն «Իմ քայլը»
Խորհրդարանը հերթական նիստում ընդունեց 2021-ի պետական բյուջեի նախագիծը: Այն ընդունվեց 84 կողմ, 14 դեմ ձայների հարաբերակցությամբ: «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունը մինչ քվեարկությունը հայտնել էր, որ դեմ է նախագծին, իսկ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունը չէր մասնակցում նիստին: Հիշեցնենք, որ նախագծով կանխատեսվում է 3.2 տոկոս տնտեսական աճ:
Քվեարկությանը ներկա էր միայն Ֆինանսների նախարար Ատոմ Ջանջուղազյանը` չնայած Կառավարության ամբողջ կազմը պետք է ներկայացված լինի բյուջեի թե՛ քննարկմանը, թե՛ քվեարկությանը:

Парламент принял проект госбюджета 2021 года. Документ поддержали только депутаты фракции “Мой шаг”
Национальное Собрание на очередном заседании утвердило проект госбюджета 2021 года. “За” проголосовали 84 депутата, “против” –14. До начала голосования оппозиционная фракция “Просвещенная Армения” заявила, что не поддержит документ. Другая оппозиционная фракция – “Процветающая Армения” – в работе заседания не участвовала.
Напомним, что проектом госбюджета будущего года предусмотрен экономический рост на 3.2%.
При проведении голосования присутствовал только министр финансов Атом Джанджугазян, хотя правительство должно присутствовать в полном составе и при обсуждении, и при голосовании проекта госбюджета.