Հաստատվել է կորոնավիրուսի 920 նոր դեպք, մահացել է 20 մարդ
Դեկտեմբերի 19-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 153173 դեպք, որոնցից 131931-ն` առողջացած, 2616-ը` մահվան ելքով: Այս մասին տեղեկացնում է Առողջապահության նախարարությունը։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 17976 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ՝ կատարվել է 564183 թեստավորում:
Այսպիսով` երեկ կատարվել է 3170 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 920 նոր դեպք:
Կա 718 առողջացած և 20 մահվան դեպք: Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 2 դեպք, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 650 է:

Подтвердилось 920 новых случаев коронавирусного заболевания
По состоянию на 11:00 19-го декабря общее число заболевших коронавирусной инфекцией составляет 153173, число преодолевших болезнь – 131931, число случаев с летальным исходом – 2616. Об этом сообщает Министерство здравоохранения.
На данный момент фактическое лечение получают 17976 пациентов. Всего проведено 564183 тестирования, только за минувшие сутки – 3170, из них 920 с положительным результатом.
Число выздоровевших за минувшие сутки- 718, число умерших – 20.
Накануне скончались еще два человека с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев - 650.