Եռաբլուրում (լուսանկարներ)
Դեկտեմբերի 19-ին լրանում է Արցախում ռազմական գործողությունների ավարտի 40-րդ օրը, և այս կապակցությամբ այսօրվանից Հայաստանի Հանրապետությունում եռօրյա սուգ է հայտարարվել։
Հանրապետության հրապարակից 13։00-ին վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և բարձրաստիճան այլ պաշտոնյաների մասնակցությամբ մեկնարկեց սգո և հիշատակի երթը դեպի Եռաբլուր զինվորական պանթեոն, որտեղ հավաքվել էին նաև բազմաթիվ մարդիկ՝ ազատամարտիկներ, արցախյան պատերազմում զոհվածների հարազատներ, որպեսզի թույլ չտային Նիկոլ Փաշինյանի մուտքը Եռաբլուր։ Մթնոլորտն այնքան լարված էր, որ նույնիսկ քաշքշուկ տեղի ունեցավ քաղաքացիների ու ոստիկանների միջև։
Այնուամենայնիվ, ոստիկանների և անվտանգության աշխատակիցների ուղեկցությամբ վարչապետն, ի վերջո, հասավ զինվորական պանթեոն։

Yerevan: Mourning the War Dead
December 19 marks the 40th day of the end of hostilities in Artsakh. To mark the occasion, three days of mourning have been declared in Armenia starting today.
At 1pm local time, Armenian PM Nikol Pashinyan headed a procession of mourners to Yerevan’s Yerablur Military Pantheon. Many who ad already gathered at the cemetery, freedom fighters, relatives of the victims of the Artsakh war, attempted to prevent Nikol Pashinyan from entering. Scufflers broke out between citizens and the police.
Pashinyan and other government officials, flanked by police and security officers, finally reached the cemetery.