Փաստաբանները երթ են սկսել՝ ռազմական դրությունը վերացնելու և Նիկոլ Փաշինյանին անվստահություն հայտնելու պահանջով
Փաստաբանների պալատի հարյուրավոր փաստաբաններ այս պահին երթով շարժվում են դեպի Ազգային ժողով՝ Հայաստանում հայտարարված ռազմական դրությունը վերացնելու վերաբերյալ դիմում ներկայացնելու, իշխող «Իմ քայլը» խմբակցության փաստաբան եղած պատգամավորներին մանդատը վայր դնելու պահանջ ներկայացնելու համար:
Առավոտյան ժամը 10:40-ից նրանք սկսել են հավաքվել Փաստաբանների պալատի շենքի դիմաց, որտեղ էլ մեկնարկել է երթը:
Պալատի մոտ հավաքված փաստաբանները ստորագրում էին իրենց անվան դիմաց, որից հետո պետք է սկսեին երթը: Չնայած այն սկսվեց սահմանված ժամից շուրջ կես ժամ ուշ՝ բոլոր ներկաները ստորագրել չհասցրին:
Այս պահին երթը Բաղրամյան պողոտայում է: Նշենք, որ Փաստաբանների պալատի նախագահ Արա Զոհրաբյանը հայտարարել էր այն մասին, որ դեկտեմբերի 22-ին ժամը 11:00-ին իր գործընկերների հետ ՀՀ փաստաբանների պալատի գտնվելու վայրից երթով շարժվելու է դեպի ՀՀ Ազգային ժողով, իսկ այնուհետև՝ ՀՀ գլխավոր դատախազություն: ՓՊ նախագահը հայտնել էր, որ ներկայացնելու են հետևյալ փաստաթղթերը՝
ա) ԱԺ նախագահին՝ ռազմական դրությունը վերացնելու և վարչապետին անվստահություն հայտնելու պահանջը,
բ) փաստաբան հանդիսացող պատգամավորներին՝ «Իմ քայլը» խմբակցությունից դուրս գալու հորդորը.
գ) ՀՀ գլխավոր դատախազին՝ հանցագործության մասին հաղորդումը:
«Մենք՝ փաստաբաններս, ցանկանում ենք մարդուն պաշտպանել Հայաստանի Հանրապետության դրոշը կրող դատարանում: Մեր պետականության կորստի վտանգն է ստիպել ոտքի կանգնել և օր առաջ ազատվել վտանգի աղբյուր հանդիսացող վարչապետից և իր թիմից»,- ասված էր Զոհրաբյանի հայտարարության մեջ:
12:27 լրացված
Փաստաբանները հավաքած փաստաթղթերը ներկայացրին Ազգային ժողով, իսկ այժմ երթը շարունակվում է դեպի Գլխավոր դատախազություն։

Адвокаты проводят шествие с требованием отмены военного положения и выражения недоверия Николу Пашиняну
Сотни адвокатов Адвокатской палаты в эти минуты направляются к зданию Национального Собрания, чтобы передать заявление с требованием отменить объявленное в Армении военное положение и потребовать от входящих в состав правящей фракции “Мой шаг” своих коллег сложить депутатские мандаты.
Шествие началось в 10:40 утра от здания Адвокатской палаты. В эти минуты адвокаты находятся на проспекте Баграмяна. Отметим, что председатель Адвокатской палаты Ара Зограбян заявил о том, что 22 декабря в 11:00 вместе со своими коллегами примет участие в шествии к Национальному Собранию, откуда они направятся к зданию Генпрокуратуры.
По словам А.Зограбяна, спикеру парламента будет передано требование об отмене военного положения и выражении недоверия премьер-министру, призыв к входящим в состав фракции “Мой шаг” адвокатам сложить депутатские мандаты, а генпрокурору – сообщение о преступлении.
“Пойти на этот шаг нас заставила угроза потери нашей государственности и необходимость как можно скорее освободиться от являющегося источником опасности премьер-министра и его команды”,- говорится в заявлении председателя Адвокатскойй палаты.
12:27 (обновлено)
Адвокаты передали все собранные документы в Национальное Собрание, после чего направились к зданию Генпрокуратуры.