Ժամը 13:00-ի դրությամբ Կառավարության շենքի մոտից բերման ենթարկվածների թիվը հասել է 69-ի
Շուրջ չորս ժամ է՝ քաղաքացիները խաղաղ անհնազանդության գործողություններ են իրականացնում շենքի հարակից տարածքում՝ պահանջելով վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը: Ոստիկանները հսկում են Կառավարության բոլոր մուտքերը։
Իրավիճակը շենքի հարակից տարածքում պարբերաբար լարվում է, ոստիկանները փորձում են քաղաքացիներին դուրս հանել փողոցների երթևեկելի հատվածներից, և այս գործողությունների ընթացքում քաղաքացիների ու ոստիկանների միջև քաշքշուկ է տեղի ունենում:
Ոստիկանության լրատվական ծառայությունy «Հետքի» հետ զրույցում հայտնեց, որ ժամը 13:00-ի դրությամբ՝ ոստիկանություն բերման ենթարկվածների թիվը 69 է:
Նշենք, որ թեև ակցիայի մասնակիցները մտադիր էին Նիկոլ Փաշինյանին թույլ չտալ դուրս գալ Կառավարության շենքից, նրա մեքենան շենքից արդեն հեռացել է:

69 участников акции неповиновения подверглись приводу в полицию
Сегодня к зданию правительства было стянуто беспрецедентное число полицейских. Уже почти четыре часа здесь проходит акция мирного неповиновения с требованием отставки премьер-министра Никола Пашиняна. Все входы в здание охраняются силами правопорядка.
Время от времени ситуация накаляется. Полицейские пытаются удалить граждан с проезжей частей улиц. В ходе этих действий происходят стычки между участниками акции и полицейскими.
В пресс-службе Полиции РА Hetq.am сообщили, что по состоянию на 13:00 приводу подверглись 69 человек.
Отметим, что хотя участники акции планировали не позволить Николу Пашиняну покинуть здание правительства, его служебный автомобиль уже уехал.