Կորոնավիրուսային հիվանդության 361 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 7 մարդ
Առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 8-ի ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 361 նոր դեպք, ընդհանուր` 161415 դեպք, որոնցից 147961-ն` առողջացած, 2908-ը` մահվան ելքով:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 9850 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 604686 թեստավորում: Երեկ կատարվել է 1700 թեստավորում: ԱՆ-ն հայտնում է, որ 573 մարդ առողջացել է, գրանցվել է 7 մահվան դեպք:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ բուժառուն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։

361 новый случай COVID-19. Умерли 7 человек
По состоянию на 11:00 8 ноября диагностирован 361 новый случай COVID-19. Общее число заболевших достигло 161415, число выздоровевших – 147961, число смертей – 2908. Об этом сообщает Министерство здравоохранения.
На данный момент фактическое лечение от коронавирусного заболевания получают 9850 пациентов. Всего проведено 604686 тестирований, за минувшие сутки – 1700. В суточном разрезе болезнь преодолели 573 человека, умерли – 7 человек.
Накануне скончался еще один пациент с коронавирусной инфекцией, смерть которого, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев - 696.