Իրանցի մարզիկ Ահմադ Բաղերիփուրն իր ոսկե մեդալը նվիրել է զոհված մարզիկ Արթուր Սուքիասյանի ընտանիքին
2017 թվականի հոկտեմբեր ամսին Հայաստանում անցկացված Կյոկուշին կարատեի Հայաստանի 12-րդ բաց առաջնությանը ոսկե մեդալ նվաճած իրանցի մարզիկ Ահմադ Բաղերիփուրը որոշել է իր ոսկե մեդալը, որպես հարգանքի տուրք, նվիրել 2020 թվականի Արցախյան պատերազմի ժամանակ զոհված հայազգի մարզիկ Արթուր Սուքիասյանի ընտանիքին։
Այս մասին տեղեկացնում է Իրանում ՀՀ դեսպանության ֆեյսբուքյան էջը։
«Արթուր Սուքիասյանը և Ահմադ Բաղերիփուրը միասին հանդես են եկել մի շարք առաջնություններում և ունեցել բարեկամական հարաբերություններ։
Հունվարի 13-ին իրանցի մարզիկն ԻԻՀ-ում ՀՀ դեսպանության երրորդ քարտուղար Գոռ Շահվերդյանին է հանձնել իր ոսկե մեդալը՝ Արթուր Սուքիասյանի ընտանիքին փոխանցելու նպատակով»,- նշված է գրառման մեջ։

Iranian Athlete Presents Gold Medal to Family of Armenian Athlete Killed in Artsakh War
Ahmad Bagheripour, an Iranian athlete who won a gold medal at the 12th Kyokushin Karate Championship held in Armenia in October 2017, has presented his gold medal as a tribute to the family of Armenian athlete Arthur Sukiasyan, who died during the 2020 Artsakh war.
Armenia’s Embassy in Iran, in a Facebook post, writes that Sukiasyan and Bagheripour participated in several championships together and became friends.
"On January 13, the Iranian athlete presented his gold medal to the third secretary of the RA Embassy in Iran, Gor Shahverdyan, requesting that it be presented to Arthur Sukiasyan's family," the post reads.