Իրանցի մարզիկ Ահմադ Բաղերիփուրն իր ոսկե մեդալը նվիրել է զոհված մարզիկ Արթուր Սուքիասյանի ընտանիքին
2017 թվականի հոկտեմբեր ամսին Հայաստանում անցկացված Կյոկուշին կարատեի Հայաստանի 12-րդ բաց առաջնությանը ոսկե մեդալ նվաճած իրանցի մարզիկ Ահմադ Բաղերիփուրը որոշել է իր ոսկե մեդալը, որպես հարգանքի տուրք, նվիրել 2020 թվականի Արցախյան պատերազմի ժամանակ զոհված հայազգի մարզիկ Արթուր Սուքիասյանի ընտանիքին։
Այս մասին տեղեկացնում է Իրանում ՀՀ դեսպանության ֆեյսբուքյան էջը։
«Արթուր Սուքիասյանը և Ահմադ Բաղերիփուրը միասին հանդես են եկել մի շարք առաջնություններում և ունեցել բարեկամական հարաբերություններ։
Հունվարի 13-ին իրանցի մարզիկն ԻԻՀ-ում ՀՀ դեսպանության երրորդ քարտուղար Գոռ Շահվերդյանին է հանձնել իր ոսկե մեդալը՝ Արթուր Սուքիասյանի ընտանիքին փոխանցելու նպատակով»,- նշված է գրառման մեջ։

Иранский спортсмен Ахмад Багерипур подарил свою золотую медаль семье погибшего спортсмена Артура Сукиасяна
Иранский спортсмен Ахмад Багерипур, который на прошедшем в октябре 2017 года в Армении 12-ом открытом чемпионате страны по киокушин каратэ завоевал золотую медаль, решил в знак уважения подарить ее семье армянского спортсмена Артура Сукиасяна, погибшего в арцахской войне 2020 года.
Об этом сообщает страница в Facebook посольства Республики Армения в Исламской Республике Иран.
“Артур Сукиасян и Ахмад Багерипур вместе участвовали в ряде соревнований и поддерживали дружеские отношения. 13 января иранский спортсмен вручил свою золотую медаль третьему секретарю посольства РА в ИРИ Гору Шахвердяну для передачи ее семье Артура Сукиасяна”,- сообщает сайт посольства Армении.