Կորոնավիրուսային հիվանդության 396 նոր դեպք է հաստատվել, մահացել է 11 քաղաքացի
Առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 15-ի ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 396 նոր դեպք, ընդհանուր՝ 163972 դեպք, որոնցից 152320-ն` առողջացած, 2974-ը` մահվան ելքով:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 7952 բուժառու: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 619066 թեստավորում: Երեկ կատարվել է 2546 թեստավորում:
ԱՆ-ն հայտնում է, որ 471 մարդ առողջացել է, գրանցվել է մահվան 11 դեպք:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 5 դեպք, երբ բուժառուներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։

396 новых случаев COVID-19. Умерли 11 граждан
По состоянию на 11:00 15 января диагностировано 396 новых случаев COVID-19. Общее число заболевших достигло 163972, число выздоровевших – 152320, число смертей – 2974. Об этом сообщает Министерство здравоохранения.
На данный момент фактическое лечение от коронавирусного заболевания получают 7952 пациента. Всего проведено 619066 тестирований, в суточном разрезе – 2546.
За минувшие сутки выздоровел 471 человек, умерли – 11. Накануне скончались еще 5 пациентов с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 726.