Հաստատվել է կորոնավիրուսի 307 նոր դեպք, մահացել է 5 մարդ
Հունվարի 21-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 165528 դեպք, որոնցից 154046-ն` առողջացած, 3021-ը` մահվան ելքով:
Մեկ օրվա ընթցաքում հիվանդության 307 նոր դեպք է արձանագրվել, մահացել է 5 մարդ։
Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ՝ կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 7719 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 630604 թեստավորում: Երեկ կատարվել է 2199 թեստավորում։ Առողջացածների թիվը 189 է։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 742 է:

В Армении диагностировано 307 новых случаев коронавирусного заболевания. Умерли 5 человек
По состоянию на 11:00 21 января общее число заболевших коронавирусом составило 165528, число выздоровевших – 154046, число смертей – 3021.
За минувшие сутки было выявлено 307 новых случаев COVID-19, умерли 5 человек.
По сообщению Министерства здравоохранения, на данный момент фактическое лечение от коронавируса получают 7719 пациентов. Всего проведено 630604 тестирования, в суточном разрезе – 2199 тестирований. Болезнь преодолели 189 человек.
Накануне скончался еще один пациент с коронавирусной инфекцией, смерть которого, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 742.