Արցախի ԱԳՆ ղեկավարը հանդիպել է Զարեհ Սինանյանին
Հունվարի 23-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանը հանդիպում է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանի հետ: Այս մասին տեղեկացնում է ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը։
Կողմերը նշել են հայրենիք-սփյուռք համագործակցության հետագա ամրապնդման նպատակով ջանքերի ակտիվացման կարևորությունը և քննարկել այս ուղղությամբ երկու գերատեսչությունների համատեղ քայլերը։
Երկուստեք կարևորվել են Արցախի տեղն ու դերը համայն հայության կյանքում։ Մտքեր են փոխանակվել սփյուռքի ներուժի ներգրավվածությամբ Արցախում մարդասիրական ծրագրերի իրականացմանն առնչվող հարցերի շուրջ։

Глава МИД Арцаха встретился с главным комиссаром по делам диаспоры Республики Армения
23 января министр иностранных дел Республики Арцах Давид Бабаян провел встречу с главным комиссаром по делам диаспоры Республики Армения Заре Синаняном. Об этом сообщает пресс-служба МИД.
Стороны отметили важность активизации усилий по дальнейшему укреплению сотрудничества родины с диаспорой и обсудили совместные шаги двух ведомств в этом направлении.
Стороны подчеркнули значимость роли и места Арцаха в жизни всего армянства. Состоялся обмен мнениями по вопросам реализации в Арцахе гуманитарных программ с привлечением потенциала диаспоры.