Կորոնավիրուսային հիվանդության 138 նոր դեպք է հաստատվել, մահացել է 5 քաղաքացի
Առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 26-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 138 նոր դեպք, ընդհանուր՝ 166232 դեպք, որոնցից 155404-ն` առողջացած, 3052-ը` մահվան ելքով:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 7018 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 639482 թեստավորում:
Այսպիսով` երեկ կատարվել է 1938 թեստավորում: ԱՆ-ն հայտնում է, որ առողջացել է 472 մարդ և գրանցվել է մահվան 5 դեպք: Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 5 դեպք, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 758 է:

138 новых случаев COVID-19. Умерли 5 человек
По состоянию на 11:00 26 января подтвердилось 138 новых случаев COVID-19. Общее число заболевших достигло 166232, число преодолевших болезнь – 155404, число смертей – 3052.
На данный момент фактическое лечение от коронавирусного заболевания получают 7018 пациентов. Всего проведено 639482 тестирования, в суточном разрезе – 1938. По сообщению Министерства здравоохранения, за минувшие сутки выздоровели 472 человека, умерли – 5 человек.
Накануне скончались еще пять человек с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 758.