Կորոնավիրուսային հիվանդության 154 նոր դեպք է հաստատվել, մահացել է 3 քաղաքացի
Առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 12-ի ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 154 նոր դեպք, ընդհանուր՝ 168830 դեպք, որոնցից 160838-ն` առողջացած, 3138-ը` մահվան ելքով:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 4066 բուժառու: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 676431 թեստավորում: Երեկ կատարվել է 2893 թեստավորում:
ԱՆ-ն հայտնում է, որ 168 մարդ առողջացել է, գրանցվել է մահվան 3 դեպք:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 2 դեպք, երբ բուժառուներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 788 է:

154 новых случая COVID-19. Умерли три человека
По состоянию на 11:00 12 февраля выявлено 154 новых случая COVID-19. Общее число заболевших достигло 168830, число вылечившихся – 160838, число смертей – 3138. Об этом сообщает Министерство здравоохранения.
На данный момент фактическое лечение от коронавирусного заболевания получают 4066 пациентов. Всего проведено 676431 тестирование, за минувшие сутки – 2893. Выздоровели 168 человек, умерли – три человека.
Накануне скончались еще два пациента с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 788.