Հաստատվել է կորոնավիրուսի 192 նոր դեպք, մահացել է 3 մարդ
Փետրվարի 13-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 169022 դեպք, որոնցից 160942-ն` առողջացած, 3140-ը` մահվան ելքով: Այս մասին տեղեկացնում է առողջապահության նախարարությունը։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 4151 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 679135 թեստավորում: Այսպիսով` երեկ կատարվել է 2704 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 192 նոր դեպք: Կա 104 առողջացած և 2 մահվան դեպք: դեպք:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 789 է:

Подтвердилось 192 новых случая коронавирусного заболевания. Умерли три человека
По состоянию на 11:00 13 февраля общее число случаев коронавирусного заболевания составило 169022, число выздоровевших – 160942, число умерших – 3140. Об этом сообщает Министерство здравоохранения.
На данный момент фактическое лечение от COVID-19 получает 4151 пациент.
Всего проведено 679135 тестирований, за минувшие сутки – 2704, из них 192 с положительным результатом. Число преодолевших болезнь – 104, число смертей – 2.
Накануне скончался еще один пациент с коронавирусной инфекцией, смерть которого, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 789.