Կորոնավիրուսային հիվանդության 191 նոր դեպք է հաստատվել, մահացել է 2 քաղաքացի
Առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 19-ի ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 191 նոր դեպք, ընդհանուր՝ 170011 դեպք, որոնցից 161790-ն` առողջացած, 3158-ը` մահվան ելքով:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 4266 բուժառու: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 697288 թեստավորում: Երեկ կատարվել է 2931 թեստավորում:
ԱՆ-ն հայտնում է, որ 213 մարդ առողջացել է, գրանցվել է մահվան 2 դեպք: Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 3 դեպք, երբ բուժառուներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 797 է:

191 новый случай COVID-19. Умерли 2 человека
По состоянию на 11:00 19-го февраля подтвердился 191 новый случай COVID-19. Общее число заболевших достигло 170011, число вылечившихся – 161790, число умерших – 3158. Об этом сообщает Министерство здравоохранения.
На данный момент фактическое лечение от коронавирусного заболевания получают 4266 пациентов. Всего проведено 697288 тестирований, в суточном разрезе – 2931 тестирование.
За минувшие сутки болезнь преодолели 213 человек, умерли два человека. Накануне скончался еще один пациент с коронавирусной инфекцией, смерть которого, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 797.