Կորոնավիրուսային հիվանդության 166 նոր դեպք է հաստատվել, մահացել է 4 մարդ
Առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 23-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 166 նոր դեպք, ընդհանուր՝ 170672, որոնցից 162329-ն` առողջացած, 3171-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 4366 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 710201 թեստավորում: Այսպիսով` երեկ կատարվել է 2872 թեստավորում։
ԱՆ-ն հայտնում է, որ գրանցվել է մահվան 3 դեպք: Առողջացել է 231 անձ։ Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 3 դեպք, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 806 է:

Подтвердилось 166 новых случаев коронавирусного заболевания. Умерли 4 человека
По состоянию на 11:00 23 февраля подтвердилось 166 новых случаев коронавирусного заболевания. Общее число заболевших достигло 170672, число вылечившихся – 162329, число смертей – 3171. На данный момент фактическое лечение от COVID-19 получают 4366 пациентов. Об этом сообщает Министерство здравоохранения.
Всего проведено 710201 тестирование. В суточном разрезе число тестирований составило 2872, число умерших – три, число выздоровевших – 231.
Накануне скончались еще три пациента с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 806.