Կորոնավիրուսային հիվանդության 158 նոր դեպք է հաստատվել, մահացել է 3 քաղաքացի
Առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ մարտի 1-ի ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 158 նոր դեպք, ընդհանուր՝ 172216 դեպք, որոնցից 163511-ն` առողջացած, 3195-ը` մահվան ելքով:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 4693 բուժառու: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 733639 թեստավորում: Երեկ կատարվել է 4372 թեստավորում:
ԱՆ-ն հայտնում է, որ 117 մարդ առողջացել է, գրանցվել է մահվան 3 դեպք:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 2 դեպք, երբ բուժառուներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 817 է:

Выявлено 158 новых случаев коронавирусного заболевания. Умерли три человека
По состоянию на 11:00 1-го марта выявлено 158 новых случаев коронавирусного заболевания. Общее число заболевших достигло 172216, число выздоровевших - 163511, число смертей – 3195. Об этом сообщает Министерство здравоохранения.
На данный момент фактическое лечение от COVID-19 получают 4693 пациента. Всего проведено 733639 тестирований, в суточном разрезе – 4372.
За минувшие сутки болезнь побороли 117 человек, умерли три человека.
Накануне скончались еще два пациента с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 817.