Կորոնավիրուսային հիվանդության 240 նոր դեպք է հաստատվել, մահացել է 5 քաղաքացի
Առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ մարտի 2-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 172456 դեպք, որոնցից 163738-ն` առողջացած, 3200-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 4700 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 736590 թեստավորում:
Այսպիսով` երեկ կատարվել է 2951 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 240 նոր դեպք: Ունենք 227 առողջացած և 5 մահվան դեպք:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 818 է:

240 новых случаев COVID-19. Умерли пять человек
По состоянию на 11:00 2-го марта общее число заболевших COVID-19 достигло 172456, число выздоровевших – 163738, число смертей – 3200. На данный момент фактическое лечение от коронавирусного заболевания получают 4700 пациентов. Всего проведено 736590 тестирований. Об этом сообщает Министерство здравоохранения.
В суточном разрезе проведено 2951 тестирование, 240 из которых дали положительный результат. За минувшие сутки болезнь преодолели 227, умерли пять человек.
Накануне скончался еще один пациент с коронавирусной инфекцией, смерть которого, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 818.