Կորոնավիրուսային հիվանդության 182 նոր դեպք է հաստատվել, մահացել է 7 քաղաքացի
Առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ մարտի 9-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 182 նոր դեպք, ընդհանուր՝ 175198, որոնցից 165096-ն` առողջացած, 3232-ը` մահվան ելքով:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 6038 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 755348 թեստավորում:
Երեկ կատարվել է 1643 թեստավորում։ Ան-ն տեղեկացնում է, որ կա 142 առողջացած անձ և գրնացվել է մահվան 7 դեպք:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 3 դեպք, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 832 է:

182 новых случая COVID-19. Умерли семь человек
По состоянию на 11:00 9 марта подтвердились 182 новых случая COVID-19. Общее число заболевших достигло 175198, число выздоровевших – 165096, число смертей – 3232. Об этом сообщает Министерство здравоохранения.
На данный момент лечение от коронавирусного заболевания получают 6038 пациентов. Всего проведено 755348 тестирований, в суточном разрезе – 1643.
За минувшие сутки вылечились 142 человека, умерли семь человек.
Накануне скончались еще три пациента с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 832.