Կորոնավիրուսային հիվանդության 818 նոր դեպք է հաստատվել, մահացել է 4 քաղաքացի
Առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ մարտի 12-ի ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 818 նոր դեպք, ընդհանուր՝ 177104 դեպք, որոնցից 165718-ն` առողջացած, 3243-ը` մահվան ելքով:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 7308 բուժառու: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 765879 թեստավորում: Երեկ կատարվել է 3934 թեստավորում:
ԱՆ-ն տեղեկացնում է, որ 277 մարդ առողջացել է, գրանցվել է մահվան 4 դեպք:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ բուժառուն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 835 է:

818 новых случаев COVID-19. Умерли четыре человека
По состоянию 11:00 12 марта выявлено 818 новых случаев COVID-19. Общее число заболевших достигло 177104, число выздоровевших – 165718, число смертей – 3243.
На данный момент фактическое лечение от коронавирусного заболевания получают 7308 пациентов. Всего проведено 765879 тестирований, в суточном разрезе – 3934. Об этом сообщает Министерство здравоохранения.
За минувшие сутки выздоровели 277 человек, умерли 4 человека.
Накануне скончался еще один пациент с коронавирусной инфекцией, смерть которого, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 835.