Կորոնավիրուսային հիվանդության 891 նոր դեպք է հաստատվել, 19 մարդ մահացել է
Առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ մարտի 19-ի ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 891 նոր դեպք, ընդհանուր՝ 182056 դեպք, որոնցից 167518-ն` առողջացած, 3320-ը` մահվան ելքով:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 10367 բուժառու: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 793678 թեստավորում: Երեկ կատարվել է 4725 թեստավորում:
ԱՆ-ն հայտնում է, որ 332 մարդ առողջացել է, գրանցվել է մահվան 19 դեպք:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 3 դեպք, երբ բուժառուներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 851 է:

891 новый случай COVID-19. Умерли 19 человек
По состоянию на 11:00 19 марта подтвердился 891 новый случай COVID-19. Общее число заболевших достигло 182056, число выздоровевших – 167518, число смертей – 3320. Об этом сообщает Министерство здравоохранения.
На данный момент фактическое лечение от коронавирусного заболевания получают 10367 пациентов.
Всего проведено 793678 тестирований, в суточном разрезе – 4725. За минувшие сутки из больниц выписались 332 человека, умерли 19 человек.
Накануне скончались еще 3 пациента с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 851.