Կորոնավիրուսային հիվանդության 506 նոր դեպք է հաստատվել, մահացել է 12 քաղաքացի
Առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ մարտի 22-ի ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 506 նոր դեպք, ընդհանուր՝ 184219 դեպք, որոնցից 168721-ն` առողջացած, 3360-ը` մահվան ելքով:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 11278 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 808355 թեստավորում: Երեկ կատարվել է 3753 թեստավորում:
ԱՆ-ն հայտնում է, որ 432 մարդ առողջացել է, գրանցվել է մահվան 12 դեպք: Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 3 դեպք, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 860 է:

506 новых случаев коронавирусного заболевания. Умерли 12 человек
По состоянию на 11:00 22 марта подтвердилось 506 новых случаев коронавирусного заболевания. Общее число заболевших достигло 184219, число выздоровевших – 168721, число смертей – 3360. Об этом сообщает Министерство здравоохранения.
На данный момент фактическое лечение от COVID-19 получают 11278 пациентов. Всего проведено 808355 тестирований, в суточном разрезе – 3753.
За минувшие сутки из больниц выписалось 432 человека, умерли 12 человек. Накануне скончались еще три пациента с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 860.