Հակակոռուպցիոն կոմիտեի մասին օրենքն ամբողջությամբ ընդունվեց
Խորհրդարանը հերթական նիստում երկրորդ ընթերցմամբ և ամբողջությամբ ընդունեց «Հակակոռուպցիոն կոմիտեի մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու նախագիծը:
Ըստ այս փոփոխությունների` Հատուկ քննչական ծառայությունը լուծարվելու է: ՀՔԾ-ի լուծարումից հետո պաշտոնատար անձանց վերաբերյալ քննությունները կատարվելու են ԱԱԾ քննչական դեպարտամենտում:
Հակակոռուպցիոն կոմիտեն քննչական մարմին է, որը կազմակերպելու և իրականացնելու է Հայաստանի Հանրապետության Քրեական դատավարության օրենսգրքով իր ենթակայությանը վերապահված՝ ենթադրյալ կոռուպցիոն հանցագործություններով մինչդատական քրեական վարույթը: Օրենքով սահմանված կարգով կոմիտեն կարող է իրականացնել նաև օպերատիվ-հետախուզական գործունեություն:

Парламент принял полностью закон “Об Антикоррупционном комитете”
Парламент очередном заседании сегодня, 24 марта, принял во втором чтении и полностью проект закона о внесении изменений в закон РА “Об Антикоррупционном комитете”.
Изменения предусматривают роспуск Специальной следственной службы и расследование уголовных дел должностных лиц в следственном департаменте Службы национальной безопасности.
Антикоррупционный комитет представляет собой следственный орган, который будет осуществлять как досудебное уголовное расследование предполагаемых коррупционных преступлений, так и оперативно-розыскную деятельность.