Կառավարությունը պատերազմին մասնակցած ևս 2840 ուսանողի ուսման վարձ կփոխհատուցի
«Այսօրվա դրությամբ արդեն իսկ փոխհատուցվել է պատերազմին մասնակից 1373 ուսանողի ուսման վարձ: Ընդհանուր գումարը կազմել է 205 մլն դրամ: Առաջարկվում է ևս 2840 շահառուի համար տրամադրել 590 մլն դրամ»,- Կառավարության ապրիլի 1-ի նիստում հայտնեց ԿԳՄՍ նախարար Վահրամ Դումանյանը:
Կառավարության որոշմամբ՝ պատերազմին մասնակից ուսանողների կամ նրանց ընտանիքի անդամների ուսման վարձը կփոխհատուցվի մեկ կիսամյակի համար:
Հիշեցնենք, որ դեռևս դեկտեմբերի 3-ին վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտնել էր ուսման վարձերի փոխհատուցման ծրագրի մասին: Ըստ վարչապետի՝ պոտենցիալ շահառուների թիվը 7000 է:

Правительство компенсирует плату за обучение 2840 участвовавших в войне студентов
“На сегодняшний день компенсирована плата за обучение 1373 студентов-участников войны. Общая сумма компенсации составила 205 млн драмов. Предлагается выделить еще 590 млн драмов для 2840 бенефициаров”,- сообщил на заседании правительства сегодня, 1 марта, министр образования, науки, культуры и спорта Ваграм Думанян.
Решением правительства плата за обучение участвовавших в войне студентов или членов их семей будет возмещена за одно полугодие.
Еще 3 декабря премьер-министр Никол Пашинян сообщил о программе компенсации платы за обучение студентов-участников Арцахской войны. Премьер также назвал число потенциальных бенефициаров – 7000.