Կորոնավիրուսային հիվանդության 479 նոր դեպք է հաստատվել, գրանցվել է մահվան 22 դեպք
Առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ ապրիլի 5-ի ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 479 նոր դեպք, ընդհանուր՝ 197113 դեպք, որոնցից 176889-ն` առողջացած, 3614-ը` մահվան ելքով:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 15851 բուժառու: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 876820 թեստավորում: Երեկ կատարվել է 3581 թեստավորում:
ԱՆ-ն հայտնում է, որ 880 մարդ առողջացել է, գրանցվել է մահվան 22 դեպք:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 2 դեպք, երբ բուժառուներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 923 է:

479 новых случаев COVID-19. Умерли 22 человека
По состоянию на 11:00 5 апреля выявлено 479 новых случаев СОVID-19. Общее число заболевших коронавирусным заболеванием – 197113, число выздоровевших – 176889, число смертей – 3614. Об этом сообщает Министерство здравоохранения.
На данный момент фактическое лечение от коронавируса получает 15851 пациент. Всего проведено 876820 тестирований, в суточном разрезе – 3581 тестирование.
За минувшие сутки выздоровели 880 человек, умерли – 22 человека.
Накануне скончались еще два пациента с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 923.