Սամվել Ալեքսանյանը խնդրում է գումար փոխանցել իր հաշվեհամարին
ԱԺ պատգամավորության թեկնածու, գործարար Սամվել Ալեքսանյանը ընտրողներին եւ քիչ թե շատ ապահովված մարդկանց խնդրում է գումար փոխանցել խորհրդարանական ընտրությունների քարոզարշավը կազմակերպելու համար հատուկ բացված իր հաշվեհամարին: Սամվել Ալեքսանյանը մեզ հետ զրույցում նշեց, թե քանի որ ինքն այլեւս գործարարությամբ չի զբաղվում, եւ բիզնեսը ղեկավարում է կինը, ուստի գումարի կարիք ունի, որպեսզի կարողանա քարոզարշավը պատշաճ կազմակերպել:
Նշենք, որ Սամվել Ալեքսանյանն առաջադրվել է Երեւանի թիվ 7 ընտրատարածքում: Նա ընտրապայքարի մեջ է մտել ինքնառաջադրված, անկուսակցական Տիգրան Գրիգորյանի, Վարդան Վարդանյանի եւ Նիկոլ Փաշինյանի հետ:
Սամվել Ալեքսանյանը հաշվեհամար է բացել «Արդշինինվեստբանկում»: Նշենք, որ մի շարք ապրանքատեսակների ներմուծման գծով Սամվել Ալեքսանյանը մենաշնորհ ունի, սակայն հայտարարում է, թե քարոզարշավի համար գումար չունի, ուստի ներկայացնում ենք նրա հաշվեհամարը`2474202308200000, որպեսզի «բարերարները» ֆինանսավորեն գործող պատգամավորի նախընտրական քարոզարշավը:
Հարկ ենք համարում նշել, որ Սամվել Ալեքսանյանը 2008թ. գույքի եւ եկամուտների հայտարարագրում հայտարարագրել է 316 մլն 145 հազար 910 դրամ, 2009թ.` 439 մլն 513 հազար 440 դրամ, իսկ 2010թ.` ընդամենը 10 մլն 448 հազար 580 դրամ: Սրանք պաշտոնապես հրապարակված թվեր են, եւ երբեմն այսպիսի «թվերն» իրականության հետ աղերսներ չեն ունենում:

Самвел Алексанян просит перечислить деньги на свой расчетный счет
Кандидат в депутаты Национального Собрания, предприниматель Самвел Алексанян просит избирателей и более или менее обеспеченных людей перечислить на специально открытый расчетный счет деньги для организации его предвыборной кампании. В беседе с нами Алексанян отметил, что поскольку больше не занимается предпринимательством, а бизнесом руководит его жена, то для надлежащего проведения предвыборной агитации ему нужны деньги.
Отметим, что Самвел Алексанян баллотируется в парламент в 7-ом избирательном округе Еревана, где кроме него борьбу за депутатский мандат будут вести беспартийный Тигран Григорян, Вардан Варданян и главный редактор газеты “Айкакан жаманак” Никол Пашинян.
Расчетный счет Самвела Алексаняна открыт в “Ардшининвестбанке”. Алексанян, как известно, является монополистом по импорту ряда товаров, но, несмотря на это, заявляет, что не имеет денег на проведение предвыборной кампании. Учитывая данное обстоятельство, представляем расчетный счет депутата - 2474202308200000, чтобы «благотворители» профинансировали его агитационную кампанию.
Также считаем нужным отметить, что в декларации об имуществе и доходах за 2008 г. Самвел Алексанян задекларировал 316 млн 145 тыс. 910 драмов, в 2009-ом – 439 млн 513 тыс. 440 драмов, в 2010-ом – всего 10 млн 448 тыс.580 драмов. Это официально опубликованные данные, которые иногда не имеют ничего общего с реальностью.