Հաստատվել է կորոնավիրուսի 1009 նոր դեպք, մահացել է 31 մարդ
Ապրիլի 10-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 202167 դեպք, որոնցից 181180-ն` առողջացած, 3720-ը` մահվան ելքով: Այս մասին տեղեկացնում է Առողջապահության նախարարությունը։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 16315 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 899290 թեստավորում:
Այսպիսով` երեկ կատարվել է 4829 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1009 նոր դեպք: Կա 1020 առողջացած և 23 մահվան դեպք:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 8 դեպք, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 952 է:

Выявлено 1009 новых вирусоносителей. Умер 31 человек
По состоянию на 11:00 10 апреля общее число заболевших коронавирусом составило 202167, число выздоровевших – 181180, число смертей – 3720. Об этом сообщает Министерство здравоохранения.
На данный момент фактическое лечение от COVID-19 получают 16315 пациентов. Всего проведено 899290 тестирований, в суточном разрезе – 4829, из них 1009 дали положительный результат. За минувшие сутки из больниц выписалось 1020 человек, умерло 23 человека.
Накануне скончались еще 8 пациентов с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 952.