Կորոնավիրուսային հիվանդության 726 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 22 մարդ
Առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ ապրիլի 13-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 726 նոր դեպք, ընդհանուր՝ 204053, որոնցից 183660-ն` առողջացած, 3775-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 15663 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 909604 թեստավորում:
Այսպիսով` երեկ կատարվել է 3427 թեստավորում։ Առողջացել է 824 քաղաքացի, գրանցվել է մահվան 22 դեպք:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 2 դեպք, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 955 է:

726 новых случаев Covid-19. Умерли 22 человека
По состоянию на 11:00 13 апреля выявлено 726 новых случаев Covid-19. Общее число инфицированных достигло 204053, число выздоровевших – 183660, число смертей – 3775. Об этом сообщает Министерство здравоохранения.
На данный момент фактическое лечение от коронавирусного заболевания получают 15663 пациента. Всего проведено 909604 тестирования, в суточном разрезе – 3427 тестирований. Из больниц выписались 824 человека, умерли – 22.
Накануне скончались еще два пациента с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 955.