Կորոնավիրուսային հիվանդության 881 նոր դեպք է հաստատվել, մահացել է 25 մարդ
Ապրիլի 22-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 211,399 դեպք, որոնցից 191,158-ն` առողջացած, 3969-ը` մահվան ելքով:
Առողջապահության նախարարության տեղեկացմամբ՝ երեկ կատարվել է 4858 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 881 նոր դեպք: 25 մարդ մահացել է, 887-ը՝ առողջացել: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 951500 թեստավորում:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 15,281 պացիենտ:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 4 դեպք, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 991 է:

881 новый случай коронавирусного заболевания. Умерли 25 человек
По состоянию на 11:00 22 апреля общее число случаев коронавирусного заболевания в Армении достигло 211,399, число выздоровевших - 191,158, число смертей – 3969. Об этом сообщает Министерство здравоохранения. В суточном разрезе проведено 4858 тестирований, из них 881 дали положительный результат. Умерли 25 человек, выздоровели – 887. Всего проведено 951500 тестирований.
На данный момент фактическое лечение от Covid-19 получает 15,281 пациент.
Накануне скончались еще четыре пациента с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 991.