Կորոնավիրուսային հիվանդության 715 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 15 մարդ
Առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ ապրիլի 23-ի ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 715 նոր դեպք, ընդհանուր` 212114 դեպք, որոնցից 192281-ն` առողջացած, 3984-ը` մահվան ելքով:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 14854 բուժառու: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 955515 թեստավորում: Երեկ կատարվել է 4015 թեստավորում:
ԱՆ-ն հայտնում է, որ 1123 մարդ առողջացել է, գրանցվել է մահվան 15 դեպք: Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 4 դեպք, երբ բուժառուներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։

715 новых вирусоносителей. Умерли 15 человек
По состоянию на 11:00 23 апреля в Армении выявлено 715 новых случаев коронавирусного заболевания. Общее число заболевших – 212114, число выздоровевших – 192281, число смертей – 3984. Об этом сообщает Министерство здравоохранения.
На данный момент фактическое лечение от Covid-19 получают 14854 пациента. Всего проведено 955515 тестирований, в суточном разрезе – 4015.
За минувшие сутки из больниц выписалось 1123 человека, умерли 15 человек.
Накануне скончались еще четыре пациента с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 995.