Պաշտպանության նախարարն ընդունել է Կանադայի դեսպանին
Պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանն ապրիլի 26-ին ընդունել է ՀՀ-ում Կանադայի արտակարգ և լիազոր դեսպան, տիկին Էլիսոն Մարի Լե Քլերին (նստավայրը` ք. Մոսկվա) և դեսպանության ռազմական կցորդ, գնդապետ Քրեյգ Ֆոուլերին (նստավայրը` ք. Մոսկվա):
ՊՆ տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչության հաղորդմամբ՝ հանդիպման ընթացքում քննարկվել են տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր: Պաշտպանության նախարարը մանրամասներ է ներկայացրել Արցախի դեմ սանձազերված ռազմական գործողությունների և դրանց ավարտից հետո ստեղծված իրավիճակի վերաբերյալ, նշել տարածաշրջանում առաջացած նոր անվտանգային սպառնալիքները:
Տիկին դեսպանը տեղեկացրել է, որ Կանադայում լրջորեն ուսումնասիրում են ԱԹՍ-ներ արտադրող թուրքական ընկերություններին կանադական սարքավորումներ վաճառելու սահմանափակումների վերաբերյալ խնդիրը՝ ապագայում նման դեպքերի բացառման համար:

Armenian Foreign Minister of Defense Vagharshak Harutyunyan and Canadian Ambassador to Armenia Alison Mary LeClaire, today in Yerevan, discussed regional security issues.
Harutyunyan, according to a statement released by his office, provided details on the ongoing hostilities against Artsakh and the situation after their completion, noting the new security threats in the region.
The ambassador said that Canada is seriously considering restrictions on the sale of Canadian equipment to Turkish companies producing ATS to rule out such cases in the future.