Կորոնավիրուսային հիվանդության 595 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 18 մարդ
Առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ ապրիլի 27-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 595 նոր դեպք, ընդհանուր՝ 214064, որոնցից 195701-ն` առողջացած, 4058-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 13297 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել 969969 թեստավորում:
Այսպիսով` երեկ կատարվել է 4277 թեստավորում։ Առողջացել է 801 քաղաքացի, գրանցվել 18 մահվան դեպք:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 6 դեպք, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 1008 է:

595 новых заболевших Covid-19. Умерли 18 человек
По состоянию на 11:00 27 апреля выявлено 595 новых заболевших Covid-19. Общее число инфицированных достигло 214064, число выздоровевших – 195701, число смертей – 4058. Об этом сообщает Министерство здравоохранения.
На данный момент фактическое лечение от коронавируса получают 13297 пациентов. Всего проведено 969969 тестирований, в суточном разрезе – 4277. За минувшие сутки из больниц выписался 801 человек, умерли – 18.
Накануне скончались еще 6 пациентов с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 1008.