Կորոնավիրուսային հիվանդության 656 նոր դեպք է արձանագրվել, մահացել է 16 մարդ
Ապրիլի 29-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 215528 դեպք, որոնցից 197171-ն` առողջացած, 4087-ը` մահվան ելքով:
Մեկ օրվա ընթացքում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 656 նոր դեպք, մահացել է 16 մարդ։ Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 13257 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 979060 թեստավորում, որից 4284-ը՝ երեկ: Առողջացել է 882 մարդ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 4 դեպք, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 1013 է:

Выявлено 656 новых вирусоносителей. Умерли 16 человек
По состоянию на 11:00 29 апреля в Армении общее число заболевших Сovid-19 достигло 215528, число выздоровевших – 197171, число смертей – 4087.
В течение суток было выявлено 656 новых вирусоносителей, умерли 16 человек. Об этом сообщает Министерство здравоохранения.
На данный момент фактическое лечение от коронавирусного заболевания получают 13257 пациентов. Всего проведено 979060 тестирований, из них 4284 за минувшие сутки.
Накануне скончались еще 4 человека с коронавирусной инфекцией смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 1013.