Հաստատվել է կորոնավիրուսի 532 նոր դեպք, մահացել է 22 մարդ
Մայիսի 1-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 216596 դեպք, որոնցից 199115-ն` առողջացած, 4128-ը` մահվան ելքով: Այս մասին տեղեկացնում է Առողջապահության նախարարությունը։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 12333 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել 988086 թեստավորում:
Այսպիսով` երեկ կատարվել է 4430 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 532 նոր դեպք: Կա 980 առողջացած և 20 մահվան դեպք: Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 2 դեպք, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 1020 է:

Подтвердилось 532 новых случая коронавируса. Умерли 22 человека
По состоянию на 11:00 1 мая общее число заболевших коронавирусом составило 216596, число выздоровевших – 199115, число смертей – 4128. Об этом сообщает Министерство здравоохранения.
На данный момент фактическое лечение от Covid-19 получают 12333 пациента. Всего проведено 988086 тестирований, в суточном разрезе – 4430. Прирост заболевших составил 532.
За минувшие сутки из больниц выписались 980 человек, умерли – 20.
Накануне скончались еще два пациента с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 1020.