Գրանցվել է կորոնավիրուսի 399 նոր դեպք. մահացել է 16 մարդ
Առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ մայիսի 4-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 217407 դեպք, որոնցից 201107-ն` առողջացած, 4165-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 11106 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 996955 թեստավորում:
Այսպիսով` երեկ կատարվել է 3343 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 399 նոր դեպք: Առողջացել է 635 քաղաքացի, գրանցվել է մահվան 16 դեպք:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 3 դեպք, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 1029 է:

399 новых случаев коронавирусного заболевания. Умерли 16 человек
По состоянию на 11:00 4 мая общее число случаев коронавирусного заболевания в Армении достигло 217407, число выздоровевших – 201107, число смертей – 4165. Об этом сообщает Министерство здравоохранения.
На данный момент фактическое лечение от Covid-19 получают 11106 пациентов. Всего проведено 996955 тестирований, в суточном разрезе – 343 тестирования, из них 399 оказались с положительным результатом.
За минувшие сутки выздоровели 635 человек, умерли – 16.
Накануне скончались еще 3 пациента с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 1029.