Նախագահ Արմեն Սարգսյանն ընդունել է ՖԻԴԵ-ի նախագահ Արկադի Դվորկովիչին
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է Շախմատի համաշխարհային ֆեդերացիայի (ՖԻԴԵ) նախագահ, «Սկոլկովո» հիմնադրամի նախագահ Արկադի Դվորկովիչին: Այս մասին տեղեկացնում է նախագահի պաշտոնական կայքը։
«Հանդիպմանը մտքեր են փոխանակվել Հայաստանում շախմատի զարգացման հեռանկարների շուրջ: Ընդգծվել են մեր երկրի շախմատային հարուստ ավանդույթներն ու դրանք պահպանելու և զարգացնելու կարևորությունը:
Հանդիպմանն անդրադարձ է եղել նաև «Սկոլկովո» միջազգային գիտակրթական կենտրոնի հետ նախագահական ATOM նախաձեռնության շրջանակներում համագործակցության հնարավորություններին», - նշված է կայքում:

Armenian President Armen Sarkissian and International Chess Federation (FIDE) President Arkady Dvorkovich met today in Yerevan and discussed prospects of developing chess in Armenia.
During the meeting, according to a statement released by Sarkissian’s office, the two also discussed the possibility of cooperating with Moscow’s Skolkovo International Scientific-Educational Center within the framework of the Armenian president’s ATOM (Advanced Tomorrow) initiative.
The initiative aims to attract leading IT and technological companies to Armenia to develop artificial intelligence, mathematical modeling, machine teaching and the implementation of educational programs.