Է. Մարուքյան. «Նիկոլ Փաշինյանը ցույց է տվել, որ կառավարման հետ կապված խնդիրներ ունի»
2018 թվականի հեղափոխությունը եղել է գործող համակարգի դեմ, այլ ոչ թե անձերի: Այս մասին խորհրդարանական ճեպազրույցներին ասաց «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը` անդրադառնալով երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի ձևավորած «Հայաստան» դաշինքին:
Հիշեցնենք, որ «Վերածնվող Հայաստան» և ՀՅԴ կուսակցությունների հետ Ռոբերտ Քոչարյանը դաշինքով է մասնակցելու առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններին:
Դաշինքը երեկ Ազատության հրապարակում հրավիրել էր հանրահավաք: Ըստ Մարուքյանի` եթե նախկին իշխանությունները մտածում են, որ կարող են իշխանության գալ, սխալվում են, քանի որ իրենք նույն համակարգի ներկայացուցիչն են:
Մարուքյանի վստահեցմամբ՝ նախկին իշխանություններին պատկանող հեռուստաընկերություններն իրեն քաղաքական հաղորդումներում եթերի չեն հրավիրում շուրջ մեկ տարի:
«Բա եթե դուք իշխանության գաք, ինչ են անելու, դուք ինչ Հայաստան եք առաջարկում, որտեղ խորհրդարանական խմբակցության ղեկավարին եթեր չեն տալիս»,- ասաց Մարուքյանը: Մարուքյանն ասաց` միանշանակ է, որ մարդիկ չեն ցանկանում տեղափոխվել հին Հայաստան, մարդիկ այլընտրանք են ցանկանում, որն, ըստ նրա, կարող է լինել «Լուսավոր Հայաստանը»:
27 տարի երկիրը ղեկավարել են նախկինները, երեք տարի` Նիկոլ Փաշինյանը: «Այս տարիների ընթացքում Նիկոլ Փաշինյանը ցույց է տվել, որ կառավարման հետ կապված խնդիրներ ունի, չի կարողանում կառավարել, նրա նշանակած ԱԱԾ տնօրենը և ոստիկանապետը մեկը Քոչարյանի թիմում է, մյուսը` Սարգսյանի: Պատկերացնում եք սա իր կադրային քաղաքականությունն է»,- ասաց նա:

Э. Марукян: “Никол Пашинян показал, что у него есть проблемы с управлением”
Революция 2018 года была направлена против действующей системы, а не против конкретных лиц, заявил сегодня на брифинге в парламенте лидер фракции “Просвещенная Армения” Эдмон Марукян, касаясь сформированного вторым президентом РА Робертом Кочаряном блока “Айастан”.
Напомним, что Кочарян будет участвовать в предстоящих парламентских выборах в блоке с партией “Возрождающаяся Армения” и АРФ Дашнакцутюн.
Вчера блок провел митинг на площади Свободы. По словам Марукяна, прежние власти ошибаются, думая, что смогут придти к власти, ведь они – представители той же системы.
Лидер “Просвещенной Армении” отметил, что уже год принадлежащие бывшим властям телекомпании не приглашают его на политические передачи. “А что будет, если вы придете к власти. Что вы предлагаете Армении, в которой руководителю парламентской фракции не предоставляют эфир?”- сказал Марукян. По его словам, люди однозначно не хотят вернуться в прежнюю Армению, они хотят альтернативы, которой может стать “Просвещенная Армения”.
27 лет страной руководили прежние власти, три года – Никол Пашинян. “За эти годы Пашинян показал, что у него есть проблемы с управлением. Он не может управлять. Назначенный им директор Службы нацбезопасности был из команды Кочаряна, начальник Полиции – из команды Саргсяна. Представляете, это и есть его кадровая политика”,- добавил Эдмон Марукян.