Հաստատվել է կորոնավիրուսի 282 նոր դեպք, մահացել է 16 մարդ
Մայիսի 15-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 220729 դեպք, որոնցից 208100-ն` առողջացած, 4314-ը` մահվան ելքով: Այս մասին տեղեկացնում է Առողջապահության նախարարությունը։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 7257 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ՝ կատարվել 1033513 թեստավորում: Այսպիսով` երեկ կատարվել է 3178 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 282 նոր դեպք: Կա 636 առողջացած և 13 մահվան դեպք:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 3 դեպք, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 1058 է:

282 новых случая Covid-19. Умерли 16 человек
По состоянию на 11:00 15 мая общее число случаев заболевания Covid-19 достигло 220729 , число выздоровевших – 208100, число смертей – 4314. Об этом сообщает Министерство здравоохранения.
На данный момент фактическое лечение от коронавирусного заболевания получают 7257 пациентов. Всего проведено 1033513 тестирований, в суточном разрезе – 3178, из них 282 дали положительный результат.
За минувшие сутки выздоровели 636 человек, умерли – 13. Накануне скончались еще три пациента с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 1058.