Մինչև Հայաստանում նոր իշխանությունների ձևավորումը ոչ մի բանակցություն պետք չէ վարվի և ոչ մի փաստաթուղթ պետք չէ ստորագրվի. ԼՀԿ
«Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությունը ԱԺ արտահերթ ընտրություններին մասնակցելու հայտ ներկայացրած բոլոր ուժերին առաջարկում է միասնական փաստաթուղթ ստորագրել առ այն, որ մինչև Հայաստանում նոր իշխանությունների ձևավորումը ոչ մի բանակցություն պետք չէ վարվի և ոչ մի փաստաթուղթ պետք չէ ստորագրվի առկա իշխանության և նրա ժամանակավոր պաշտոնակատարների կողմից։
«Ընտրությունների արդյունքում Հայաստանի ժողովրդի ձևավորած նոր իշխանությունները միայն կբանակցեն կամ կվերաբանակցեն ցանկացած երկկողմանի կամ բազմակողմ փաստաթղթի շուրջ և կկայացնեն համապատասխան որոշումներ»,- ասված է կուսակցության տարածած հաղորդագրության մեջ։
Հիշեցնենք, խոսքը Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ դելիմիտացիայի եւ դեմարկացիայի վերաբերյալ փաստաթղթի հնարավոր ստորագրման մասին է, որի վերաբերյալ հայտարարություն արեց վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը։

“Никакие переговоры не должны вестись и никакой документ не должен быть подписан до формирования в Армении новой власти” – “Просвещенная Армения”
Партия “Просвещенная Армения” предложила всем политическим силам, решившим участвовать во внеочередных выборах в Национальное Собрание, подписать совместный документ о том, что никакие переговоры не должны вестись и никакой документ не должен быть подписан действующей властью и временно исполняющими свои обязанности должностными лицами.
“Вести переговоры или повторные переговоры вокруг любого двустороннего или многостороннего документа и принимать соответствующие решения будут только новые власти, сформированные народом Армении в результате выборов”,- говорится в сообщении ППА.
Напомним, что речь идет о возможном подписании документа о делимитации и демаркации между Арменией и Азербайджаном, о чем сообщил исполняющий обязанности премьер-министра Никол Пашинян.