Հաստատվել է կորոնավիրուսի 181 նոր դեպք, մահացել է 16 մարդ
Մայիսի 22-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 221880 դեպք, որոնցից 210835-ն` առողջացած, 4386-ը` մահվան ելքով: Այս մասին տեղեկացնում է Առողջապահության նախարարությունը։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 5586 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել 1057145 թեստավորում: Այսպիսով` երեկ կատարվել է 4138 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 181 նոր դեպք:
Կա 371 առողջացած և 15 մահվան դեպք:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 1073 է:

181 новый случай заражения Covid-19. Умерли 16 человек
По состоянию на 11:00 22 мая общее число случаев заболевания Covid-19 достигло 221880, число выздоровевших – 210835, число смертей – 4386. Об этом сообщает Министерство здравоохранения.
На данный момент фактическое лечение от коронавирусного заболевания получают 5586 пациентов. Всего проведено 1057145 тестирований, в суточном разрезе – 4138, из них 181 дали положительный результат.
За минувшие сутки выздоровел 371 человек, умерли – 15. Накануне скончался еще один пациент с коронавирусной инфекцией, смерть которого, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 1073.