«Սկզբունքորեն բացառում ենք որևէ համագործակցություն դավաճանական ուժերի հետ». «Հայաստան» դաշինք
Գործող վարչակազմը, որ 2018-ին իշխանության է եկել սիրո եւ համերաշխության քարոզով, արդարության եւ ազգային իղձերի իրականացման խոստումներով, կատարելապես ձախողվել է՝ բացահայտելով իր կեղծավոր եւ դավաճանական էությունը։
Անցած երեք տարիների ընթացքում իշխանությունները չեն կատարել եւ ոչ մի խոստում, ավերել են տնտեսությունը, հասարակության մեջ ատելություն եւ թշնամանք են արմատավորել, տանուլ են տվել հայրենական պատերազմում՝ զոհաբերելով հազարավոր անգին կյանքեր ու տապալելով մեր ազգային իղձերը։ Այսօր արդեն ակնհայտ է, որ ընտրությունների արդյունքներով իշխող վարչակազմը կորցնելու է իշխանությունը, և դա արդեն հաշված օրերի հարց է։
Ակնհայտ է նաեւ, որ վարչակազմը փորձելու է անարժանապատիվ կոալիցիոն գործարքներ փնտրել՝ աթոռը ամեն գնով պահելու նպատակով։
«Հայաստան» դաշինքը հայտարարում է. սկզբունքորեն բացառում ենք որեւէ համագործակցություն դավաճանական ուժերի հետ։ Նման գործարքը ցանկացած քաղաքական միավորի համար գնահատվելու է Հայաստանի եւ Արցախի հանդեպ իրականցված հանցագործության մեղսակցություն եւ, ուժ տալով չարիքին, հարցականի տակ է դնելու մեր պետության գոյությունը։

The Hayastan (Armenia) election alliance, headed by former Armenian President Robert Kocharyan, accused the Pashinyan government of “national treachery”, announcing it would refuse any government coalition proposal.
“During the past three years, the authorities have not fulfilled any promise. They have destroyed the economy, have instilled hatred and enmity in the society, and have lost the patriotic war, sacrificing thousands of precious lives and ruining our national aspirations. Today, it is obvious that the ruling administration will lose power because of the elections,” the Hayastan statement reads.
The Hayastan bloc includes the ARF - Dashnaktsutyun and the recently created Reviving Armenia party.