Կորոնավիրուսային հիվանդության 34 նոր դեպք է հաստատվել, մահացել է 2 մարդ
Առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ մայիսի 24-ի ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 34 նոր դեպք, ընդհանուր՝ 221982 դեպք, որոնցից 211375-ն` առողջացած, 4394-ը` մահվան ելքով:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 5138 բուժառու: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 1062006 թեստավորում: Երեկ կատարվել է 1898 թեստավորում:
ԱՆ-ն հայտնում է, որ 318 մարդ առողջացել է, գրանցվել է մահվան 2 դեպք: Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ բուժառուն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 1075 է:

Выявлено 34 новых случая коронавируса. Умерли два человека
По состоянию на 11:00 24 мая выявлено 34 новых случая коронавирусного заболевания. Общее число заболевших достигло 221982, число выздоровевших – 211375, число смертей - 4394. Об этом сообщает Министерство здравоохранения.
На данный момент фактическое лечение от Covid-19 получают 5138 пациентов. Всего проведено 1062006 тестирований, в суточном разрезе – 1898.
Из больниц выписалось 318 человек, умерли – 2 человека. Накануне скончался еще один пациент с коронавирусной инфекцией, смерть которого, однако, наступила вслествие другой болезни. Общее число таких случаев – 1075.