Փոխպետքարտուղարի պաշտոնակատար Ռիքերը կայցելի Վրաստան, Ադրբեջան և Հայաստան
Եվրոպայի և Եվրասիայի հարցերով փոխպետքարտուղարի պաշտոնակատար Ֆիլիպ Ռիքերը հունիսի 6-13-ը կայցելի Թբիլիսի (Վրաստան), Բաքու (Ադրբեջան) և Երևան (Հայաստան)՝ երկկողմ և տարածաշրջանային առաջնահերթությունների խթանման և տարածաշրջանի ժողովրդավարական ու տնտեսական զարգացման հարցերում ԱՄՆ աջակցությունն արտահայտելու նպատակով։ Այս մասին տեղեկացնում է ԱՄՆ դեսպանատան մամուլի ծառայությունը։
Վրաստանում փոխպետքարտուղարի պաշտոնակատար Ռիքերը կհանդիպի Վրաստանի կառավարության, ընդդիմության և քաղաքացիական հասարակության առաջնորդների հետ՝ քննարկելու Վրաստանի կուսակցությունների ապրիլի 19-ի համաձայնագրի լիարժեք իրականացումն ու Ռուսաստանի կողմից Վրաստանի նկատմամբ շարունակվող ագրեսիան ու օկուպացիան։
Հայաստանում և Ադրբեջանում փոխպետքարտուղարի պաշտոնակատար Ռիքերը կհանդիպի կառավարության, քաղաքացիական հասարակության ու գործարար դաշտի առաջնորդների հետ՝ քննարկելու երկկողմ առաջնահերթությունները և Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտությանն առնչվող հարցերը։

U.S. Acting Deputy Assistant Secretary of State for European and Eurasian Affairs Philip Reeker will visit Tbilisi (Georgia), Baku (Azerbaijan) and Yerevan (Armenia) on June 6-13 to express US support for bilateral regional priorities, democratic and economic development in the region.
The U.S. Embassy in Armenia, in a statement released today, says that Reeker is scheduled to meet with Georgian government, opposition and civil society leaders to discuss the full implementation of the April 19 agreement between the Georgian parties and Russia's ongoing aggression and occupation of Georgia.
In Armenia, Acting Deputy Secretary of State in Azerbaijan Reeker will meet with government, civil society and business leaders to discuss bilateral priorities և Issues related to the Nagorno-Karabakh conflict.