Ն. Փաշինյան. «Հայաստանի ժողովուրդը պիտի իր պատասխանը տա Վազգեն Սարգսյանին ու Կարեն Դեմիրճյանին սպանածներին»
Բոլոր այն ուժերը, որոնք փորձում են «խաղեր տալ ընդդեմ ժողովրդի», նրանց սպասում է դաժան ֆիասկո: Եղեգնաձորում նման համոզմունք հայտնեց վարչապետի պաշտոնակատար, «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչապետի թեկնածու Նիկոլ Փաշինյանը:
«Պահը հասունացել է, և Հայաստանի ժողովուրդը պիտի իր պատասխանը տա Հոկտեմբերի 27-ի կազմակերպիչներին, Վազգեն Սարգսյանին ու Կարեն Դեմիրճյանին սպանածներին, մեր երեխաների ապագան սպանելու փորձ արածներին, Մարտի 1-ի ոճրագործներին, Պողոս Պողոսյանին զուգարանում ծեծելով սպանածներին, սեփական երկիրն ու ժողովուրդը կեղեքածներին»,-ասաց նա:
Փաշինյանի խոսքով` հունիսի 20-ին ժողովուրդն ընտրատեղամասերում պետք է վերահաստատի իր իշխանությունը` քվեարկելով 3-րդ քվեաթերթիկի օգտին: Ըստ նրա` քարոզարշավի ինն օրերն ապացուցել են, որ ժողովուրդն իր որոշումն արդեն կայացրել է:
«Եւ արձանագրվել է, որ ապագայի հաղթանակը այլընտրանք չունի, և մնում է դե յուրե գնալ ընտրատեղամասեր»,-ասաց նա:
Փաշինյանը պնդեց, որ ժողովրդի ցանկացած որոշում հնազանդորեն կընդունեն, եթե ժողովուրդն իր քվեարկությամբ որոշի, որ գործող իշխանությունը պետք է հեռանա, իրենք կհեռանան, ապա հավելեց` համոզված է, որ ժողովուրդն այս ընտրություններում հաղթելու է: Նա նաև անդրադարձավ այն քննադատություններին, թե իշխանությունն աթոռին կառչած է եղել` ընդգծելով, որ չեն ցանկացել ժողովրդի իշխանությունը փոխանցել ուրիշին, և այն, որ այժմ խորհրդարանն արձակված է, կառավարությունն էլ պաշտոնակատար, նրա ցուցիչն է, որ իրենք ժողովրդի իշխանությունը վերադարձել են վերջինիս:
Փաշինյանը նաև կոչ արեց իր համակիրներին հունիսի 17-ին ժամը 20:00-ին գնալ Հանրապետության հրապարակ` ՔՊ-ի համապետական հանրահավաքին:
Հիշեցնենք, որ այսօր քարոզարշավի իններորդ օրն է, հունիսի 7-ից սկսած Փաշինյանն այցելել է բոլոր մարզեր:

Н.Пашинян: “Народ Армении должен дать ответ убийцам Вазгена Саргсяна и Карена Демирчяна”
“Все те силы, которые пытаются действовать против народа, ждет жестокое фиаско”,- заявил на предвыборной встрече в Ехегнадзоре исполняющий обязанности премьер-министра, кандидат на этот пост от партии “Гражданский договор” Никол Пашинян.
“Момент настал, и народ Армении должен дать ответ организаторам 27 октября, убийцам Вазгена Саргсяна и Карена Демирчяна, тем, кто пытался убить будущее наших детей, преступникам, устроившим события 1 марта 2008 года, тем, кто до смерти забил Погоса Погосяна в туалете, тем, кто ограбил собственную страну и свой народ”,- сказал Пашинян.
По его словам, 20 июня народ, проголосовав на избирательных участках за “Гражданский договор”, подтвердит свою власть. И.о.премьера отметил, что девять дней предвыборной агитации доказали, что народ свое решение уже принял.
“Победа будущего не имеет альтернативы, остается де-юре пойти на избирательные участки”,- заявил Никол Пашинян, добавив, что если народ своим голосованием решит, что действующая власть должна уйти, они уйдут. В то же время Пашинян выразил уверенность в победе народа на этих выборах.
Комментируя высказывания о том, что они цепляются за свои кресла, кандидат в премьеры сказал, что не хотели передавать власть народа кому-то другому. Пашинян также призвал своих сторонников 17 июня в 20:00 придти на площадь Республики и принять участие в общегосударственном митинге “Гражданского договора”.